Sklep
Piece akumulacyjne
Piece akumulacyjne Dimplex
Piece akumulacyjne Technotherm
Piece akumulacyjne technotherm
Piece akumulacyjne AEG
Piece akumulacyjne Stiebel
Piece akumulacyjne technotherm
Piece akumulacyjne Elektrotermia
Ogrzewanie elektryczne
Ogrzewanie gazowe
kominki gazowe zerwnętrzne
kominki gazowe werwnętrzne
Kominki elektryczne
Kominki Jotul
Klimatyzatory
Promienniki przemysłowe
Nagrzewnice przemysłowe
Kurtyny powietrzne
Kolektory słoneczne
Pompy ciepła
Pompy ciepła do c.w.u.
Pompy ciepła do basenów
Rekuperatory
Ciepła woda
Fotowoltanika
Osuszacze
Dofinansowania
Wyprzedaż
Kontakt
Ogrzewanie kościołów
Bank Ochrony Środowiska
Świadectwa energetyczne
Przykładowe instalacje
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Potrzebujesz pomocy? Szukasz informacji? Masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy Twoje obawy i doradzimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

 
Inteligentny piec akumulacyjne DuoHeat
 
 
 
 

Bez względu na to, czy DuoHeat stosowany jest samodzielnie, czy tez jako urządzenie wspomagające istniejący już system grzewczy, jest on idealnym rozwiązaniem zarówno dla pojedynczego pomieszczenia, jak i całego domu.Teraz, dzięki DuoHeat,  ogrzewanie domu staje się bardzo prosie.Dostosowując się do indywidualnych warunków i stylów życia, DuoHeal może ogrzewać najczęściej wykorzystywane części

domu, takie jak pokój gościnny kuchnię, jadalnię, jak również być doskonałym rozwiązaniem dla pozostałych pomieszczeń, np. sypialni czy łazienki.
Piec akumulacyjny DuoHeat zapewnia szybkie i bezgłośne ogrzewanie oraz komfort odpowiadający wysokim wymaganiom współczesnego użytkownika.

 

Sekretem niezawodnego i inteligentnego działania pieca DuoHeat jest racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on w taki sposób, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.
DuoHeat wykorzystuje przy tym unikalne połączenie dwóch oddzielnych, choć uzupełniających się i ściśle ze sobą współpracujących źródeł wydzielania ciepła: modułu akumulacyjnego i panelu promiennikowego.
Stałą, komfortową temperaturę pomieszczenia zapewnia ogrzewanie promiennikowe - panel grzewczy o niskiej mocy zainstalowany w przedniej części pieca, kontrolowany przez precyzyjny elektroniczny termostat. Jest on w stanie szybko zwiększyć temperaturę pomieszczenia do takiej, która zapewni użytkownikowi poczucie komfortu. Co ważne, ten rodzaj regulowanego ogrzewania promiennikowego jest jednocześnie uzupełnieniem podstawowego ogrzewania pochodzącego z modułu akumulacyjnego. Ciepło wytwarzane przy wykorzystaniu modułu akumulacyjnego jest produkowane dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej.

 

Energia cieplna jest gromadzona wewnątrz pieca i uwalniana przez cały dzien. Zależnie od potrzeb użytkownik ma możliwość zwiększenia bądź obniżenia poziomu ładowania bloku akumulacyjnego. Kluczem do maksymalnej wydajności oraz oszczędności jest w pełni automatyczna kontrola nad wytwarzaniem ciepła przez obydwa opisane powyżej elementy. Każdy piec indywidualnie i nieustannie kontroluje temperaturę pomieszczenia oraz w inteligentny i precyzyjny sposób dostosowuje ilość ciepła wydzielanego z akumulacyjnego i promiennikowego elementu grzewczego. W ten sposób zostaje utrzymana temperatura, którą użytkownik wybrał za pomocą niezwykle łatwego w obsłudze regulatora elektronicznego. W ciągu dnia, znaczna część zapotrzebowania na ciepło będzie zaspokajana z zapasów energii pochodzącej z taniej taryfy nocnej. Jeżeli zajdzie potrzeba utrzymania zadanej temperatury komfortowej, panel promiennikowy zadziała automatycznie.

 
Inteligentne działąnie, oszczędność... - rezultaty:
-
stała temperatura przez cały dzień,
-
zdolność dostosowania się do każdych warunków,
-
ciepło dostępne zawsze wtedy, gdy jest potrzebne, o każdej porze dnia i nocy,
-
bardzo przystępne koszty eksploatacji.
 
 
 
Specyfikacja urządzenia:
Konstrukcja:
Obudowa stalowa pokryta lakierem proszkowym wypalanym w wysokiej temperaturze (piecowo).
 
Szczegóły dotyczące urządzenia:
Akumulacja:
Ogniwa magnetyczne dużej gęstości gromadzące wewnątrz energię cieplną.
 
Elementy grzewcze:
Panelu promiennikowego: cienka warstwa przewodów grzejnych przymocowanych od wewnątrz do przedniej ściany obudowy pieca. Moc 280W, 340W lub 390W (w zależności od modelu).
Modułu akumulacyjnego: zestaw grzałek o mocy 1,3kW, 1,95kW, 2,6kW (w zależności od modułu).
 
Regulacja:
Układ regulacji: Zintegrowany, sterowany przez użytkownika elektroniczny termostat kontrolujący działanie panelu promiennikowego oraz modułu akumulacyjnego. Sterowanie za pośrednictwem panelu dotykowego LED umieszczonego w górnej cześci obudowy. Blokada przed niepożądaną regulacją tzw. blokada rodzicielska.
Kontrola ładowania: Moduł ładowania bloku akumulacyjnego współpracujący z niezwykle czułym, elektronicznym czujnikiem temperatury pomieszczenia. Użytkownik ma możliwość regulacji poziomu ładowania bloku akumulacyjnego zależnie od indywidualnych potrzeb.
Układy zabezpieczające: Podwójne zabezieczenie termiczne promiennika ogranicza terperaturę panelu do 56°C (pierwszy stopień zabezpieczenia) i maksymalnie do 65°C (drugi stopień zabezpieczenia).