Sklep internetowy
Piece akumulacyjne
Ogrzewanie elektryczne
Ogrzewanie gazowe
kominki gazowe zerwnętrzne
kominki gazowe werwnętrzne
Kominki elektryczne
Kominki
Kominki edilKamin
Kominki lotus
Kominki Dovre
Kominki Jotul
Kominki kratki
Kominki Stovax
Kominki Bef Home
Klimatyzatory
Promienniki przemysłowe
Nagrzewnice przemysłowe
Kurtyny powietrzne
Kolektory słoneczne
Pompy ciepła
Pompy ciepła do c.w.u.
Pompy ciepła do basenów
Rekuperatory
Ciepła woda
Fotowoltanika
Osuszacze
Dofinansowania
Wyprzedaż
Kontakt
Ogrzewanie kościołów
Bank Ochrony Środowiska
Świadectwa energetyczne
Przykładowe instalacje
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Potrzebujesz pomocy? Szukasz informacji? Masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy Twoje obawy i doradzimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

 

Kominki firmy Dovre

 

Ogień od początku dziejów towarzyszył człowiekowi dając ciepło, światło i otuchę. Dzisiaj ciepło ognia inspiruje, pobudza refleksje i tworzy przytulny klimat w każdym domu. Nawiązując do tradycji i aby sprostać wymaganiom dnia dzisiejszego proponujemy Państwu norweskie kominki Dovre.

 
 
 
Tradycja + jakość + styl + ekonomia = Dovre
 
 
Tradycja
Dovre, to nazwa gór w Norwegii, gdzie zimy są szczególnie srogie i długie. Tam też przez ponad 60 lat rozwijała się i doskonaliła produkcja żeliwnych wkładów kominkowych i pieców.
 
Jakość
Bazując na długoletnich doświadczeniach Dovre produkuje kominki najwyższej jakości. Stosowane stopy żeliwa gwarantują bezawaryjne ich użytkowanie przez wiele pokoleń. Wszystkie produkty posiadają norweskie atesty SINTEF NBL jak również ISO 9002, DIN 18891, DIN 18895 oraz polskie aprobaty techniczne IGNiG AT/2002-05-18, AT/2002-05-19.
Dovre to również jakość użytkowania. Wyroby posiadają popielniki, ruchome ruszty, szyby, zimne uchwyty itp. Firma udziela 7 lat gwarancji na zakupiony towar.
 
Styl
Aby sprostać oczekiwaniom klientów Dovre oferuje kominki i piece w różnych stylach, wielkościach i funkcjach. Mogą to być wkłady panoramiczne, harmonijkowe i gilotynowe. Piecyki z szybą - "kozy", "kozy" z nadstawkami. Jako paliwo przewidziano drewno i brykiet drzewny. W chwili obecnej w sprzedaży znajduje się ponad 80 modeli różnych wkładów kominkowych i piecyków, co umożliwia Państwu wybór kominka pasującego do każdego wnętrza.
 

Efektywność

Wszystkie modele Dovre przygotowane są pod względem maksymalnych wydajności ciepła ze zużytego paliwa. Szczelność i regulacja dopływu powietrza do spalania pozwalają na kontrolowane, powolne spalanie. Długość palenia jednorazowego wkładu drewna wynosi nawet 8 godzin.
Możliwość rozprowadzania ciepła z kominka do innych pomieszczeń pozwala na całkowite wykorzystanie mocy grzewczej wkładu jak również na równomierne ogrzanie całego domu, nawet do 200m2. W niektórych modelach Dovre stosuje się system dopalania spalin co zwiększa sprawność urządzenia oraz redukuje ilość spalin do atmosfery.
Spalając drewno w kominkach Dovre uzyskujemy dużo taniego ciepła i niepowtarzalną atmosferę w domu.

 
 
Wybierz kominek i kliknij
 
Dovre 1900 VG / 1900 VG
Dovre 2000 CB BSA / 2000 CB GLA
   
Dovre 2000 SGL
Dovre 2100 RE / 2100 CT
/ 2100 C2
   
Dovre 2400 GLA / 2400 BSA
Dovre 250
   
Dovre 2510 R
Dovre 2700 GL
   
Dovre 2900 GD
Dovre 2900 GL
   
Dovre 2900 RGD
Dovre 350 CB
   
Dovre 425 GM
Dovre 40 CB / 45 CB
   
Dovre 450 / 450 N
Dovre 550 CB
   
Dovre 555 GM
Dovre 750 GM
   
Dovre 760 CB
Dovre 760 GM
   
Dovre ASTROLINE
Dovre ASTROLINE 2