Sklep MK Technika Grzewcza i Klimatyzacja \ Piece akumulacyjne 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Sklep internetowy
 

MK Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacji

30 lat doświadczenia!

Kominki elektryczne z

efektem naturalnego płomienia

Inteligentne ogrzewanie pompy ciepła i fotowoltaika!

Sprawdź nas!

Bogaty wybór

klimatyzatorów!

Najlepsze ceny!

Pomyśl o nas ciepło!

Największy wybór pieców akumulacyjnych
w Polsce!

Ogrzejemy wszystko ...

Piece akumulacyjne


Piece akumulacyjne firmy ELEKTROTERMIA

Ogrzewanie akumulacyjne to ekonomiczny i bezpieczny system grzewczy. Jego główna zasada działania polega na gromadzeniu energii cieplnej w godzinach II taryfy (tańszej energii elektrycznej) i oddawaniu jej przez całą dobę, Tańsza taryfa tzw. nocna występuje w godzinach od 22 - 6 oraz od 13 - 15 (w niektórych rejonach energetycznych godziny taryfowe mogą być inne).

Pracę urządzeń akumulacyjnych można podzielić na dwa etapy. Pierwszy to ładowanie (nagrzewanie), w którym energia elektryczna pobierana z sieci elektrycznej zużyta jest głównie na nagrzanie wkładu akumulacyjnego (część energii cieplnej jest od razu przekazana do otoczenia). Drugi etap to rozładowanie, w którym ciepło oddawane jest do otoczenia na zasadzie promieniowania, konwekcji a w przypadku ogrzewaczy akumulacyjnych z dynamicznym rozładowaniem proces oddawania ciepła następuje poprzez wydmuchu wentylatora starowanego regulatorem lub programatorem temperatury.

Zalety ogrzewaczy akumulacyjnych:


Przykład właściwego doboru pieca

Cennik produktów firmy Elektrotermia

Katalog produktów firmy Elektrotermia (1)

Katalog produktów firmy Elektrotermia (2)

Katalog produktów firmy Elektrotermia (3)


Piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem

Ogrzewacze z dynamicznym rozładowaniem to urządzenia bardziej zaawansowane technicznie w porównaniu do ogrzewaczy powierzchniowo-kanałowych. Blok akumulacyjny posiada kanał przez który przepływa powietrze wymuszone działaniem wentylatora. Ogrzewacze te posiadają izolację termiczną o bardzo dobrych parametrach, która zapewnia lepsze utrzymanie ciepła przez blok i oddawanie do pomieszczenia głównie za pośrednictwem wydmuchiwanego z kanału powietrza. Wydmuch powietrza jest możliwy dzięki zastosowaniu wentylatora w kanale wylotowym. Praca wentylatora jest sterowana przez pokojowy regulator temperatury lub tygodniowy programator temperatury. Zastosowanie tygodniowego programatora temperatury pozwala na dostosowanie temperatury w pomieszczeniu do własnych potrzeb (ustawienie obniżki temperatury w czasie kiedy nie przebywamy w pomieszczeniu oraz jego dynamiczne rozładowanie w stosunkowo krótkim czasie np. po powrocie z pracy w godzinach popołódniowych). Dzięki temu mamy możliwość oszczędności kosztów eksploatacji. Zastosowanie sterownika pogodowego (automatycznej regulacji ładowania ogrzewacza z zależności od temperatury zewnętrznej) pozwala na dodatkowe zmniejszanie zużycia energii elektrycznej.

TYP
MOC
kW
WYMIARY
D / W / SZ
MASA
kg
KUBATURA
OGRZEWANIA
m3
DOA 20/3
2,0
66x68x26
113
30
DOA 30/3
3,0
84x68x26
158
45
DOA 40/3
4,0
103x68x26
210
60
DOA 50/3
5,0
121x68x26
257
75

Piece akumulacyjne powierzchniowo - kanałowe

Ogrzewacze powierzchniowo-kanałowe posiadają blok akumulacyjny, w którym wykonany jest kanał powietrzny. Wewnątrz kanału umieszczone są elemęty grzejne, które ogrzewają rdzeń akumulacyjny oraz powietrze w kanale. Oddawanie ciepła odbywa się poprzez promieniowanie i swobodną konwekcję (podobnie jak przy ogrzewaczach ststycznych) oraz poprzez przepływające powietrze przez kanał (zimne powietrze wpływa do kanału i na skutek ogrzania wypływa górą). Dzięki zastosowaniu ruchomej przysłony kanału istnieje możliwość ręcznej (zgrubnej) regulacji tęperatury w pomieszczeniu.

TYP
MOC
kW
WYMIARY
D / W / SZ
MASA
kg
GRZAŁKI
KOA 1
1,0
46x63x19
75
1x1000W
KOA 2
2,0
69x63x19
120
2x1000W
KOA 3
3,0
92x63x19
180
3x1000W
KOA 4
4,0
1150x63x19
225
3x1335W

Zapoznaj się z ofertą piecy akumulacyjnych firmy ELEKTROTERMIA oferowanych w naszym sklepie internetowym
© 2019